Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

MEDYCYNA W ŚWIĄTECZNYM WYDANIU

2016-12-15

MEDYCYNA W ŚWIĄTECZNYM WYDANIU

Obecne od kilku lat w repertuarze Och Teatru „Przedstawienie świąteczne w szpitalu św. Andrzeja” to spektakl, który powinien wzbudzić zainteresowanie adeptów medycyny z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, akcja, jak wskazuje tytuł, dzieje się w jednym z londyńskich szpitali, a bohaterami stają się lekarze, pielęgniarki oraz wplątani w ich osobiste sprawy pacjenci. Tuż przed świętami trwają przygotowania do wystawienia przez wspomnianych medyków przedstawienia z okazji Bożego Narodzenia. Jednocześnie, w placówce odbywa się zjazd neurologów, a gdyby tego wszystkiego było jeszcze mało, jeden z lekarzy właśnie dowiaduje się o istnieniu swego nieślubnego syna, który niespodziewanie postanowił poznać biologicznego ojca. Szalone tempo, zaskakujące zwroty akcji, nieprzewidziane problemy, które spotykają naszych „kolegów po fachu” na każdym kroku – wszystko to, choć przerysowane, przywodzi na myśl sytuacje, które obserwujemy, a nawet doświadczamy na własnej skórze na co dzień w szpitalach i pozwala przejrzeć się jak w krzywym zwierciadle.

Po drugie, spektakl reżyserowany przez Krystynę Jandę, w doskonałej obsadzie (Cezary Żak jako przezabawny lekarz-gej wrabiany w romans z byłą pielęgniarką, znakomity Maciej Wierzbicki jako ambitny stażysta z zacięciem reżyserskim i wielu innych), to solidna dawka humoru, który nierzadko najlepiej potrafią zrozumieć osoby, które szpitalne realia znają od podszewki. Kolejnym, być może dla niektórych najważniejszym powodem do spędzenia wieczoru w Och Teatrze jest magiczny, wyjątkowy klimat Świąt, na który chyba wszyscy czekamy z utęsknieniem.

Warto na chwilę oderwać się od zgłębiania tajników medycyny, biegania po sklepach w poszukiwaniu prezentów czy przygotowywania świątecznych wypieków i spojrzeć z przymrużeniem oka na szpitalne perypetie i problemy.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb