Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

"Weekend z R" w Teatrze Polonia

2014-02-03


Komedia ta została napisana specjalnie dla Krystyny Jandy przez Robina Hawdona, którego komedie wystawiane są niemal na całym świecie. Janda, oprócz wyreżyserowania dzieła, podjęła także wyzwanie zagrania głównej roli komedii, angażując w nią również znakomitych aktorów, takich jak Katarzyna Gniewkowska, Cezary Żak, Piotr Machalica czy Jacek Poniedziałek.

Historia Weekendu z R. wbrew pozorom nie jest skomplikowana. Sztuką rządzi z początku błaha intryga, która wraz z rozwojem nieprzewidzianych oraz niekontrolowanych wydarzeń, przeradza się w bezkresną i niezmierzoną farsę. Otóż Clarice (Krystyna Janda) podczas nieobecności swojego męża Rogera (Cezary Żak / Lech Łotocki), zaprasza na weekend kipiącego homoseksualnością architekta wnętrz - Rodneya (Jacek Poniedziałek / Rafał Mohr), który ma pomóc w stworzeniu nowej aranżacji domu, której nie jest przychylny jej małżonek, a przede wszystkim wyczekuje przyjazdu swojego włoskiego kochanka Roberta (Piotr Borowski). Okazuje się, że nie tylko Clarice prowadzi podwójne życie i planuje upojny weekend w towarzystwie swojego adoratora. Mianowicie, miłosne sekrety posiada także jej mąż Roger, mający romans z Daisie (Katarzyna Gniewkowska / Aleksandra Justa) - jej najlepszą przyjaciółką, z którą również planuje romantyczny weekend.

Akcja komedii rozgrywa się dynamicznie i szybko, a zabawne perypetie bohaterów wyzwalają w nas wiele pozytywnej energii i bawią. Dlatego moim zdaniem warto było wybrać się na tę sztukę, ponieważ nie zawiodłam się na grze aktorskiej, a czas spędzony na oglądaniu minął mi zdecydowanie za szybko. Sztuka pozostawia pewien niedosyt i chęć zobaczenia kolejnej.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb