Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co słychać w muzeach, czyli czerwcowy przegląd warszawskich wydarzeń kulturalnych

2015-06-04

Tak jak poprzednio, również w tym miesiącu przygotowaliśmy krótki przegląd zbliżających się wydarzeń kulturalnych w Warszawie.

Zbliża się sesja, a więc każdemu przydałaby się odrobina stoickiego spokoju… Idealnym rozwiązaniem wydają się warsztaty filozoficzne „Żyć jak stoik” organizowane przez Nowa Akropolis - międzynarodowe kulturalne, humanistyczno-filozoficzne towarzystwo. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach z praktykami stoicyzmu i dowiedzieć się kim byli stoicy i jak osiągali tzw. stoicki spokój. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca o godz. 16 na ul Z. Glogera 3/1. Liczba miejsc jest ograniczona, tak więc zainteresowani mogą się zgłosić chęć uczestnictwa pisząc maila: informacja@nowa-akropolis.pl

Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

W ramach 7 edycji wydarzenia „Święto Wolności” Dom Spotkań z Historią zaprasza na zwiedzanie warszawskich kin studyjnych. „Święto Wolności” to inicjatywa skupiona wokół rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych z dnia 4 czerwca 1989.

Zwiedzanie odbędzie się:

6 czerwca (sobota):

-9:30 – 10:30 - Zwiedzanie Kina Iluzjon ( zbiórka przy ul. Narbutta 50A)

-11:00 – 12:00 – Zwiedzanie Kina Kultura (Krakowskie Przedmieście 21-23)

- 13:00- 14:00 – Zwiedzanie Kina WARS (Rynek Nowego Miasta 5/7)

7 czerwca (niedziela):

- 11:00 – „Tu było kino” – wycieczka rowerowa szlakiem peerelowskich kin studyjnych, zbiórka przed wejściem do Fabryki Wedla.

Wycieczki są bezpłatne, należy zapisać się na tej stronie”

20 czerwca będziecie miel okazję wzięcia udziału w niezwykłym koncercie – 3 edycji „Festival the Artists”. Koncerty i projekty dźwiękowe artystów sztuk wizualnych podważą podział na dwa obozy: świat sztuki i branżę muzyczną. Program festiwalu obejmuje projekty, w których najważniejsza jest analiza zachowania artystów występujących na scenie oraz badanie oczekiwań widzów. Przedmiotem zainteresowania są rozmaite aspekty związane z tworzeniem muzyki – od rytuałów scenicznych, przez fetyszyzację instrumentów i sprzętu muzycznego, po samą ideę występowania na żywo. Tytułowi artyści pojawią się w różnych rolach, niekoniecznie osobiście występując na scenie.

Więcej informacji tutaj

Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb