Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Wyniki konkursu plastycznego w ramach Tygodnia z Kulturą

2013-05-24

Witajcie!

Z przyjemnością oznajmiamy, że zwycięzcy konkursu plastycznego zostali już wyłonieni! Wybór nie był łatwy, bo otrzymaliśmy wiele naprawdę dobrych prac. Patrząc na nie przychodzi do głowy pytanie: czy to na pewno są prace studentów uczelni medycznej? Zdecydowanie tak! Zaś te, które najbardziej ruszyły jurorów to:

1 miejsce
Zuzanna Powichrowska, portret.

Realistyczne rysowanie często jest niedoceniane w dzisiejszych czasach. Mało kto jednak umie dosłownie przelać rzeczywistość na papier. Autorce portretu, zdecydowanie się to udało. Znakomite oddanie faktur materiałów, dobór odcieni szarości i dynamika kreski razem sprawiają, że jest to praca godna pierwszego miejsca.

2 miejsce
Gosia Myślińska, Praga

Akwarela nie jest łatwą techniką. Wymaga wielu godzin praktyki i dużej cierpliwości. „Praga” jest pracą, na którą patrząc widać doświadczenie autorki w posługiwaniu się pędzlem. Jest to obraz o niezwykle wyważonej kolorystyce, przemyślanej perspektywie, a przede wszystkim niezwykłym klimacie, który od pierwszego momentu oczarowuje obserwatora.

ex aequo z
Robertem Canfora

W prawdzie praca bazuje na znanym obrazie Edvarda Munch’a- „Krzyku” to nie ujmuje jej to oryginalności. Wszystkich jurorów zafascynowała technika jaką została ona wykonana: użycie płyt CD, ich przemyślana kompozycja i zastąpienie kolorów czarną barwą. Takie przedstawienie „Krzyku” stwarza możliwość powstania wielu nowych interpretacji (o czym przekonaliśmy się na własnej skórze), a do tego stanowi ciekawy element dekoracyjny wnętrz.

3 miejsce
Marcelina Meyer

Jest to praca zupełnie inna niż pozostałe ponieważ można ją zakwalifikować do street artu. Projekt ten przedstawia grafikę, która na swój kontrowersyjny sposób zmusza obserwatora do refleksji. Oczywista jest tutaj inspiracja Banksym, którego prace są manifestacją skierowaną do odbiorców. Ponadto praca Marceliny niewątpliwie nada uroku i wyjątkowego charakteru boisku do gry w koszykówkę, na którym zostanie umieszczona.

Wyróżnienia
Maja Pietrzak

Praca Mai przedstawiająca dziecięce nóżki jest interesująca ze względu na swoją tematykę i perspektywę. Przedstawia scenę z życia codziennego, tak niepozorną, a jednak tak ważną dla wielu osób. Skrót perspektywiczny jakiego odważyła się użyć autorka sprawia iż obraz jest bardziej rzeczywisty. Jest to przykład przedstawienia pozornie swojskich uroków życia, w twórczy i niezwykły sposób.

Magda Walkiewicz
Portret narysowany przez autorkę jest niezwykle delikatny. Efekt taki stwarza zarówno, kreska, podobna do tej z renesansowych włoskich obrazów jak i harmonijna, stonowana kolorystyka. Praca ta stwarza klimat minionych czasów i pozwala obserwatorowi choć na chwilę oderwać się od codziennego życia i wrócić do przeszłości.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb