Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Świąteczne melodie

2015-12-19

Świąteczne melodie

Idą Święta. Nie da się tego ukryć. Ani się obejrzymy, a będziemy siedzieć z rodziną przy wigilijnym stole. A jak Święta, to i zakupy. A jak zakupy, to bardzo często chodzenie po rozmaitych centrach handlowych …
Szczerze mówiąc lubię świąteczny klimat. Lubię bombki i światełka, renifery, mikołaje i bałwanki. Lubię ten czas.
Ale wystarczy dosłownie kilka godzin chodzenia po sklepach, żeby mieć serdecznie dosyć słuchania świątecznych piosenek. Nie dość, że po czterech godzinach przesłuchaliśmy już co najmniej ze 3 razy te same melodie, to właściwie rzadko pojawiają się nowe. Co roku gdziekolwiek się nie ruszymy słuchamy tego samego. Ile razy można nucić „ All I want for Christmas is You” Mariah Carey czy ostatnio bardzo modnego Michaela Bublè ?

Jeśli Wy też macie ochotę poczuć świąteczny klimat i wypełnić swoją prywatną przestrzeń świątecznymi dźwiękami, trochę innymi niż te na ogół oferowane, ta propozycja jest skierowana właśnie do Was.Naprzeciw temu wyzwaniu stanęło The Killers , znane wielu z nas z takich przebojów jak „Mr Brightside” czy „ Humen”. Rok w rok, w grudniu Brandon Flowers wraz z zespołem nagrywa świąteczny teledysk. Jak co roku nie mogłam się doczekać dnia, w którym ukaże się on na YouTube’ie. I teraz „chłopcy” mnie nie zawiedli.
Klip pt. „Dirt Sledding” jest wesoły, świąteczny, ale na pewno nie typowy dla tego typu utworów. Nie doszukacie się w nim cnotliwych tekstów o miłości, religijnych uniesień ani historii o reniferze. Jest za to Św. Mikołaj, Brandon i ich skomplikowana relacja. I co najważniejsze, wygląda na to, że wokalista wreszcie pogodził się z Mikołajem, który w poprzednich teledyskach wyraźnie napawał go lękiem(Mikołaj uwziął się żeby go zabić).
Tak. Z The Killers na pewno nie czeka nas nuda.

Możecie zapytać: Czy ich utwory są lepsze od typowych świątecznych piosenek? Czy są ładniejsze? A może bardziej wartościowe?
Nie wiem. Natomiast niewątpliwie są po prostu ciekawsze.

PS Polecam następującą kolejność oglądania teledysków : „ Don’t Shoot Me Santa”, „I Feel It In My Bones” i wreszcie „Dirt Sledding”, gdyż tegoroczny klip jest kontynuacją rozpoczętej w 2007 roku historii.

Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb