Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Urodziny Basenu

2013-11-28

I URODZINY BASENU! FENECH-SOLER, The Dumplings, The & + Beats Friendly – NOVIKA & Mr. Lex

Klub Basen serdecznie zaprasza na swoje pierwsze urodziny, które obchodzić będziemy już 29 listopada! Gwiazdą imprezy będą specjaliści od szalonej zabawy jednoczącej pokolenia, brytyjski zespół Fenech – Soler, który przy okazji urodzin Basenu zaprezentuje materiał ze swojej nowej płyty zatytułowanej ‚Rituals’.

Młodzi królowie electropopu to nie jedyna niespodzianka tego wieczoru. Na basenowej scenie wystąpią ulubieńcy internautów, zespół The Dumplings oraz duet łączący nowoczesne r’n’b, pop i elektronikę – zespół The &.

Noc będzie muzycznie długa, pełna dodatkowych atrakcji i wyjątkowych gości! —–

FENECH – SOLER to zespół pochodzący z Northamptonshire. Na swoim koncie mają dwa albumy. Ostatni, zatytułowany „Rituals” ukazał się we wrzesniu, a Fenech-Soler w nagraniach wspomogli Tim Goldsworthy (LCD Soundsystem, UNKLE) oraz szwedzki producent i didżej Style Of Eye. Grupa swoimi dotychczasowymi dokonaniami udowodniła, że elektropop po ponad 30 latach od powstania ma się nadal znakomicie. A kolejna muzyczna propozycja Anglików pokazuje, że można tworzyć żywą muzykę taneczną, w której ludzie i instrumenty odgrywają główną rolę. Przypomnijmy, że dwa lata temu Fenech-Soler wystąpili podczas FreeFormFestiwal oczarowując polskich słuchaczy. Jeśli lubicie to, co tworzą Phoenix, Cut Copy, Groove Armada albo Daft Punk to koniecznie wybierzcie się na ten koncert!

—–

THE DUMPLINGS – to dwoje młodych i zdolnych ludzi, którzy swoją muzyką bardzo szybko podbili Internet. Justyna Święs i Kuba Karaś, pochodzą z Zabrza. Poznali się w szkole, grają ze sobą od dwóch lat i marzą o tym, aby wydać płytę. Dotychczas zespół przygotował dziewięć utworów, które dostępne są na platformie SoundCloud. Inspirację do tworzenia muzyki czerpią z dokonań takich artystów jak AlunaGeorge, Wild Belle czy Yann Tiersen.

——

THE &, to projekt muzyczny i wizualny, który zarówno pod względem nazwy, jak i idei polega na łączeniu, zastawianiu i kombinacji. Począwszy od twórców, przez gatunki muzyczne, na publiczności skończywszy. Ciekawość tego co tworzyli muzycy przed nimi, sprawia, że chłopaki z THE & czerpią pełnymi garściami z ogromnego bogactwa lat 80. i 90 łącząc nowoczesny r’n’b, pop i klubową elektronikę. Nieustanne poszerzanie muzycznej świadomości pozwala im na kreatywne wybieganie w przyszłość.

——

NOVIKA & LEX – BEATS FRIENDLY Członkowie kolektywu Beats Friendly, aktywni na scenie klubowej od lat, bardzo eklektyczni i otwarci w swoich występach, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet. Mają na swoim koncie dwie części kompilacji „Friendly Beats”, grali na najważniejszych festiwalach w kraju (Open’er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, No Border), regularnie odwiedzają najciekawsze kluby. Novika jako wokalistka zadebiutowała z zespołem Futro, później pojawiała się na płytach Smolika, współpracowała z wieloma producentami, m.in Marcinem Czubalą („Stay Close” – Mobilee), Lovebirds („This Time” – Toolroom), Biernaskim („Give Away”). Wydała również trzy albumy solowe oraz album z remixami, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem. Najnowsza płyta „Heart Times” wydana w kwietniu 2013 roku zebrała bardzo pozytywne recenzje jako najdojrzalsza w dorobku artystki. Novika i Lex prowadzą w Radiu ROXY autorską audycję Miastosfera, wcześniej jako duet radiowy dali się poznać słuchaczom Radia Jazz oraz Radia Bis (obecnej Czwórki). Dodatkowo Novika prowadzi Leniwą Niedzielę.

Kulturalnia ma dla Was 2 pojedyncze wejściowki na to wydarzenie. Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać adres konkursy@emsa.waw.pl, swoje imię, nazwisko, wydział, rok studiów i numer telefonu w tytule podając hasło BASEN. Na zgłoszenia czekamy do jutra ( 29 listopada ).


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb