Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Koncert Lao Che w Palladium

2013-11-27

Miło nam poinformować, że do grona naszych sponsorów dołączył klub Palladium, w którym w najbliższy piątek odbędzie się koncert Lao Che + Power of Trinity.

Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie Gusła, wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Podano to w mieszance nowoczesnych brzmień co uatrakcyjnia i ujednolica charakter muzyki zespołu, która miałaby być sugerowana obecnemu słuchaczowi. Druga płyta Lao Che pod tytułem Powstanie Warszawskie została wydana w marcu 2005 roku.W lipcu tego samego roku, na zamówienie Muzeum Powstania Warszawskiego, nagrany został singel Czerniaków. W 2005, również na fali sukcesu Powstania Warszawskiego, grupa wystąpiła na Przystanku Woodstock. Trzecia płyta zespołu, zatytułowana Gospel, ukazała się 22 lutego 2008 roku. Pierwszym singlem promującym album był utwór Drogi Panie.Album Gospel jest dotychczas największym komercyjnym sukcesem grupy Prąd Stały / Prąd Zmienny - tym razem naprawdę bez konceptu. Każda piosenka to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym w dorobku zespołu krążku gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym.


Zespół Power of Trinity stacjonuje w Łodzi i jak większość artystów z polskiego Manchesteru wytworzył swój oryginalny styl oparty na łączeniu rzeczy na pozór bardzo od siebie odległych. Muzycy mieszają mocne surowe, rockowe riffy z elementami charakterystycznymi dla muzyki dub i reggae, przywołując na myśl dokonania mistrzów mieszania gatunków w rodzaju The Clash czy Police. Całości dopełnia czasami subtelna, czasami agresywna elektronika.

Więcej informacji na stronie: http://www.palladium.art.pl/koncerty/icalrepeat.detail/2013/11/29/9795

Kulturalnia ma dla Was 2 podwójne zaproszenia na koncert. Aby je zdobyć należy odpowiedzieć na pytanie: Ile płyt wydało do tej pory Lao Che ?

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać odpowiedź na pytanie na adres konkursy@emsa.waw.pl, podając swoje imię, nazwisko, wydział, rok studiów i numer telefonu w tytule podając hasło PALLADIUM. Na zgłoszenia czekamy do jutra.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb