Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

tania szamaMakkaron - tania pasta na Powiślu

Może nie w pobliżu naszego WUMowskiego kampusu, ale na Powiślu, w okolicy BUWu, gdzie czasami też bywacie znajduje się restauracja/bar Makkaron. To istniejące już od 5 lat miejsce pragnie być "nową zdrową alternatywą w rozsądnej cenie dla zabieganych Warszawiaków". Znajdziecie tu kilkanaście rodzajów samego makaronu oraz aromatycznych sosów. "Ugotowane zawsze al'dente ze świeżutkim sosem bez dodatków udziwniaczy smaku." Do tego dobierać można dodatki (3 dodatki za 2 złote), co sprawia że istnieją setki możliwych kombinacji dań, które można tu zamówić. Wchodząc do lokalu czuje się pomidory, ser, bazylię - sam zapach powoduje, że ma się ochotę wszystkiego tutaj spróbować! Makaron podawany jest w praktycznych tekturowych opakowaniach, więc możemy nasz makaron wziąć też na wynos. Porcje są spore, a jedna kosztuje w zależności od rodzaju makaronu, sosu i ilości dodatków od 10-13 złotych.


Bar Prasowy

Mimo burzliwej i niepewnej sytuacji pod koniec 2011 roku Bar Prasowy wrócił i to w nowym wydaniu. Na czele z nowym właścicielem, który dał drugie życie temu miejscu.


Chochelka

Jednym ze stałych punktów każdego studenta mającego zajęcia na Lindleya jest Chochla. Nie bez powodu jest to bardzo oblegane miejsce. W godzinach "szczytu obiadowego" ciężko znaleźć miejsce wśród zgłodniałych studentów i lekarzy. Kto wie, może zjesz ramię w ramię ze swoim asystentem?


Wawa Lunch Bar

Kolejna propozycja taniego i dobrego obiadu nieopodal Anatomicum. Lunch Bar mieści się przy ulicy Chałubińskiego w budynku Ministerstwa Transportu. Dobre miejsce, aby zjeść obiad składający się z dwóch dań i nie przepłacić. Należy wejść do budynku głównym wejściem i od razu skręcić w prawo.


Złota Kurka

Bar Mleczny "Złota Kurka" istnieje nieprzerwanie od 1952r. Jego położenie w ścisłym centrum w sąsiedztwie pl. Konstytucji sprzyja częstym odwiedzinom. Już na wejściu napotykamy wielkie menu krzyczące wręcz propozycjami.


Bar mleczny Biedronka

Jeden z ostatnich barów mlecznych w których czas się zatrzymał. Klimat rodem z PRLu. Biedronka znana jest głównie z najlepszych rurek z bitą śmietaną i rewelacyjnego koktajlu truskawkowego.


Bar Van Binh

Dobrze znany większości studentom „chińczyk” vis a vis szpitala na Banacha. Szybko, tanio i smacznie – w sam raz na studencką kieszeń.


   Strona 1 z 1 stron   

Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb