Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

MiTo

2012-02-25


Mito jest najnowszym dorobkiem warszawskiej kultury kawiarnianej. Mieści się przy samym metrze politechnika i sąsiaduje ze sławnym Szwejkiem, co nie jest łatwym wyzwaniem.

Łączy ze sobą sztukę, kulturę i nowoczesność i trzeba przyznać że całkiem nieźle ze sobą współgra to połączenie. Sztukę w tym zestawieniu reprezentuje galeria obrazów (z możliwością natychmiastowego zakupu) oraz odbywające się tu występy artystyczne – spotkania z ciekawymi ludźmi, pokazy filmów, występy zespołów i wiele innych. Do kultury zaliczyć należy książki na półkach (także do kupienia).Nowoczesnym pomysłem nazwałbym iPhony dostępne za darmo po okazaniu dowodu osobistego i dostęp do sieci Wi-fi. Krótko mówiąc wszystko w pigułce.

W kawiarni jest mocne światło, w sam raz do czytania, ale nie sprzyja raczej romantycznym spotkaniom. Menu powiększa się wraz z nowymi pomysłami właścicieli i niedawno pojawiła się w nim nawet zupa ogórkowa ze świeżego ogórka (ciekawa nowość- polecam). Dla czytających Gazetę Wyborczą dobrą informacją będzie to, że przy zakupie porannej szybkiej kawki gazetę otrzymają za darmo.

Reasumując właściciele wykazali się dużą pomysłowością i sercem przy tworzeniu tej kawiarni. Myślę że warto docenić ich starania i choć raz minąć Szwejka, przejść kilka metrów dalej i wstąpić do Mito. Mi to odpowiada!

Adres: ulica Waryńskiego 28
Godziny otwarcia: Pon - Pt.: 07:00 - 22:00
Sob. - Niedz.: 09:00 - 23:00
Strona www: http://www.mito.art.pl/
Kontakt:
226290815
kontakt@mito.art.pl

Adam Arendarczyk


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb