Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Bułkę przez Bibułkę

2013-02-24


Bułka jako kluczowy przedstawiciel na warszawskim Mokotowie - nowe miejsce na śniadanie i lunch. Lokal urzeka zanim przekroczysz drzwi. Z ulicy widać ciekawie wyglądające wnętrze. Zatrzymuje się na chwilę przyglądając się z zaciekawieniem. Po chwili namysłu wchodzę zdecydowanym krokiem.

Pierwsze, co rzuca mi się w oczy to świeże kwiaty w wazonach - duży plus. Rozglądam się w około i zastanawiam się które miejsce wybrać. Wydaje się to śmieszne i typowo kobiece? Bułka pomimo małej powierzchni ma spory wybór miejsc – social table – bardzo modne rozwiązanie ostatnimi czasy , pojedyncze stoliki z krzesłami, kanapa czy też lada przy oknie z widokiem na Puławską. Krótkie wtrącenie czym właściwie jest social table – jest to duży stół położony zazwyczaj w centralnej części lokalu, który ma za zadanie skłonić do zapoznania się osób i nawiązania relacji, a także zapewnić domową atmosferę. Jako, że ciekawił mnie fenomen social table w Charlotte wybrałam ten właśnie stół. Z czasem zaczęły przysiadać się inne osoby. Ciekawe uczucie kiedy ramie w ramie jesz z osobą, której nie znasz. Podczas tej wizyty nie znalazłam tam nikogo, kto wzbudziłby moje zainteresowanie. Kto wie, może kiedyś uda mi się tu nawiązać jakąś ciekawą znajomość. ;)

Przejdźmy do właściwego tematu – jedzenie. W menu znajdziecie zestawy śniadaniowe do 15 zł. Proponuje śniadanie w Paryżu, czyli koszyk pieczywa, croissant, domowa konfitura, miód ekologiczny, krem czekoladowy oraz masło lub BAGEL & CO - bajgiel z omletem, boczek, pomidor, serek śmietankowy ze szczypiorkiem. Kolejna propozycja – kanapki – Tuńczyk na boczku, Juliusz C., Śliwka w kompot, Ser nocy letniej i Włoska robota. Ceny kanapek mieszczą się w przedziale 14 – 17 zł. Uważam, że to sporo jak na kanapkę, ale od święta czemu nie? Przekąski podawane są nie na talerzach, ale na specjalnych drewnianych deskach – bardzo ciekawa alternatywa.

Ostatnio natknęłam się tam na ciekawą promocję dotyczącą karafki wina w godzinach wieczornych – koniecznie muszę z niej skorzystać podczas mojej kolejnej wizyty w Bułce. Podsumowując – serdecznie polecam!

adres: ul. Puławska 24
kontakt: 22 465 82 66
strona www: Bułkę przez Bibułkę

Kamila Lipińska


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb