Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

kawiarnieLeniviec - i na rano i na wieczór

Leniviec działa od samego rana, kiedy serwowane są śniadania (zestawy indonezyjskie, amerykańskie, polskie czy brytyjskie). Następnie można tu wpaść na dobrą kawę. Bariści chętnie pomogą w wyborze oraz wytłumaczą co i jak. Codziennie w ofercie jest inny zestaw lunchowy, a wieczorem można tu wpaść na lekką kolację czy na drinka. Doskonale wyposażony koktajl bar schowany jest w sali na tyłach lokalu, barmani są niezwykle kompetentni i polecamy zdać się na ich inwencję twórczą. Leniviec to także miejsce, które promuje kulturę: organizowane są tutaj wernisaże, spotkania, pogadanki i wykłady varsavianistów. Jeśli znajdziecie się przypadkiem na Poznańskiej, polecamy Lenivca na każdą porę dnia.


Państwo Miasto - nieobojętne miejsce na Muranowie

Państwo Miasto to politycznie i społecznie zaangażowane miejsce na warszawskim Muranowie. Powstało z inicjatywy grupy "Projekt:Polska". Na co dzień klubokawiarnia, ale tez przestrzeń dla rozmów i działań obywatelskich. Kawiarnia znajduje się na dole razem z siedziba Centrum Architektury, którego wydawnictwa można tam zakupić. W kawiarni dostaniemy napoje zimne i ciepłe, piwo, wino, przekąski a rano również śniadania. Można się tutaj wybrać na spotkania, debaty i pokazy filmowe. Wszystko w celu ulepszania miasta i państwa. Na gorze można dowiedzieć się, ze "żadna kultura nie jest nielegalna". Warto śledzić ich stronę na Facebooku.


Pardon To Tu - klimatycznie przy Placu Grzybowskim

Pardon To Tu to nie tylko klub ze sceną i barem, ale też księgarnia i sklepik płytowy. Miejsce położone w starym pawilonie z poprzedniej epoki, mocno skupione wokół kultury. Wnętrze jest interesujące i unikatowe, mocnym akcentem jest wielka ściana z wypisanymi nazwiskami muzyków i nazwami bandów - ulubionych nie tylko przez właścicieli. Latem najprzyjemniej jest na zewnątrz, gdy usiąść można przy wystawionych stolikach. Atmosfera jest luźna i przyjazna, program kulturalny bardzo bogaty - obfituje głównie w polski i zagraniczny jazz. Oprócz koncertów przyjść można tutaj również na pokazy filmów czy promocje nowych wydawnictw. Do tego wino na karafki, duży wybór piw oraz pyszna pizza i foccacia. Jedno z lepszych miejsc w tym rejonie Warszawy.


Wrzenie świata - pyszna kawa w otoczeniu książek

Jednym z bardziej według mnie oryginalnych i klimatycznych miejsc na kawiarnianej mapie Warszawy jest „Wrzenie świata” - kawiarnia-księgarnia powiązana z Instytutem Reportażu i Faktycznym Domem Kultury. Oprócz możliwości napicia się wybornego americano czy flat white (moja ulubiona pozycja w menu) możemy zapoznać się z ofertą reportaży z kraju i zagranicy, wziąć udział w spotkaniu autorskim czy warsztatach. Menu kawiarniane nie jest może bardzo bogate, ale każdy znajdzie dla siebie coś dobrego wśród słonych przekąsek, sałatek, słodkich wypieków czy deserów.


Bułkę przez Bibułkę

Bułka jako kluczowy przedstawiciel na warszawskim Mokotowie - nowe miejsce na śniadanie i lunch. Lokal urzeka zanim przekroczysz drzwi. Z ulicy widać ciekawie wyglądające wnętrze. Zatrzymuje się na chwilę przyglądając się z zaciekawieniem. Po chwili namysłu wchodzę zdecydowanym krokiem.


Między Słowami

Jednym z mych ulubionych lokali jest kawiarnia Między Słowami na Chmielnej. Ukryta trochę w głębi, z uroczym ogródkiem latem. Atmosfera panująca wewnątrz jest na prawdę bardzo przyjemna. Bordowe ściany, stylowe fotele i drewniany barek sprawiają, że czujemy się, jakby czas zatrzymał się tu już dawno temu.


Ministerstwo Kawy

Jeśli na kawę to tylko na pl. Zbawiciela. Czemu? Przekonajcie się sami. Wystrój dopracowany do ostatniego szczegółu.


my'o'my

Skandynawia w polskim wydaniu. Połączenie surowej, wszechobecnej bieli z poduchami w ciepłych odcieniach. Dwupiętrowa kawiarnia usytuowana jest w samym centrum miasta, choć trzeba się trochę natrudzić, aby trafić.


Pędzący królik

„- Ale jak ja się dostanę do środka? (...)
- A czy ty w ogóle powinnaś wejść do środka? (...) Od tego, widzisz, właściwie wszystko się zaczyna.”


MiTo

Mito jest najnowszym dorobkiem warszawskiej kultury kawiarnianej. Mieści się przy samym metrze politechnika i sąsiaduje ze sławnym Szwejkiem, co nie jest łatwym wyzwaniem.


Galeria Funky

Galeria Funky – raczkujące, ale z potencjałem miejsce koncertów, wernisaży i wieczorów tematycznych. Ustytuowane jest na Placu Zbawiciela, czyli w miejscu tętniącym nocnym życiem i wydarzeniami kulturowymi.


Pochwała niekonsekwencji

Niezwykle intrygująca nazwa zachęciła mnie, aby wejść do środka. Zasiadam wygodnie na parapecie i zanurzam się wśród miękkich poduszek czekając na swoje zamówienie. W pierwszej chwili cały wystrój wydaje się być dość chaotyczny, jednak nie dajmy się zwieść pozorom.


   Strona 1 z 1 stron   

Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb