Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co jest grane 09.04.16

2016-04-09


„A Tale of Love and Darkness”

Jeżeli jesteście wielbicielami Amosa Oz, to film dla Was! Opowiada on historię żydowskiej rodziny, która ucieka przed prześladowcami. Głównym bohaterem jest chłopiec, który poznaje świat poprzez opowieści snute przez nieszczęśliwą matkę. Miłość i rozczarowanie są tytułowymi uczuciami, które targają zarówno bohaterami, jak i całym narodem żydowskim w trudnym czasie wojny. To wzruszająca historia, którą chciała nam przedstawić debiutująca jako reżyser Natalie Portman.

„Łowca i królowa lodu”

Film w reżyserii Nicolasa-Troyana to baśniowa historia dotycząca kłótni sióstr o władzę. Ponadto, poprzedza losy znanej nam wszystkim królewny Śnieżki. Charlize Theron jako Ravenna i Emily Blunt jako Freya mają jeden cel, by zgładzić siostrę. Królowa Freya szykuje się do ostatecznego starcia, podczas którego legion łowców ma zmiażdżyć swoich przeciwników. Wśród wyszkolonych wojowników szczególną siłą wyróżnia się Eric (Chris Hemsworth) i Sara (Jessica Chastain). To właśnie oni spróbują zmienić bieg wydarzeń.

„Batman v Superman: Dawn of Justice”

Czy możliwy jest konflikt pomiędzy superbohaterami? Okazuje się, że tak… Tym razem Gotham City po raz kolejny zmierzy się z nowym wrogiem. Ponadto, nowym wyzwaniem będzie poskromienie Supermana i Batmana. W rolach głównych zagrali Ben Affleck (Batman) i Henry Cavill (Superman).


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb