Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co jest grane 26.02.16

2016-02-26


„Zjawa”

Jest to film w reżyserii Alejandro González Iñárritu, który przede wszystkim jest nominowany do Oscara w kategorii „ najlepszy aktor”. W roli głównej wystąpił Leonardo DiCaprio, który w mistrzowski sposób zagrał legendarnego podróżnika i odkrywcę Hugh Glassa. Możemy spodziewać się mocnej sceny walki z niedźwiedziem oraz przeżyć niesamowitą podróż tego nieustraszonego bohatera. Szczególną postacią filmu jest również ta, zagrana przez Toma Hardy’ego, znanego z m.in. filmu „Mad Max”.

„Syn Szawła”

Nominowany do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny. To film w reżyserii László Nemes, który przedstawia losy Szawła Ausländera podczas II Wojny Światowej. Opowiada o rzezi hitlerowców w sposób bardzo innowacyjny ukazując jedynie 48 godzin z życia głównego bohatera, który za wszelką cenę próbuje zachować w sobie resztki człowieczeństwa.

„Spotlight”

Nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy reżyser”, „najlepszy aktor drugoplanowy”, „najlepsza aktorka drugoplanowa” oraz „ najlepszy scenariusz oryginalny”. Film w reżyserii Toma McCarthy’ego, który ukazuje instytucję kościoła w bardzo negatywnym świetle. Scenariusz został oparty na prawdziwej historii, która zbulwersowała świat w 2002 roku. Okazuje się, że podczas śledztwa dziennikarzy z Bostonu wychodzi na jaw tuszowana przez kościół grupa pedofilska księży, która nigdy nie została ukarana. Prawdopodobnie grupa oskarżonych będzie większa, niż spodziewano się na początku…

„Ave, Cezar!”

To film w reżyserii czterokrotnych zdobywców Oscara- braci Coen. Ta komedia opowiada o problemach „gwiazd filmowych” w Hollywood. W jaki sposób uniknąć skandalu? Jak wielkie pieniądze wchodzą w grę, gdy zależy nam na popularności sław kina? Na te pytania odpowie właśnie ten film… Ponadto, możemy cieszyć się grą aktorską wielu znanych i lubianych artystów, takich jak: George Clooney, Scarlett Johansson, Josh Brolin, Channing Tatum.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb