Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co jest grane 22.01.16

2016-01-22


Ten weekend zaczęliśmy Dniem Dziadka, z tej okazji pierwszą przedstawioną przez nas premierą tego tygodnia będzie komedia „ Co Ty wiesz o swoim dziadku?” Robert De Niro zagrał już wiele ról, tym razem będzie bardzo wyjątkowym dziadkiem. Grany przez Niego Dick jest emerytowanym wojskowym i świeżo upieczonym wdowcem. Jego wnuk Jason ( w tej roli Zac Efron) jest natomiast znudzonym i grzecznym młodym chłopakiem. Dick postanawia uczynić z wnuka prawdziwego mężczyznę i zabiera go w podróż w poszukiwaniu niezbędnego testosteronu. Pomysł jest dość prosty - zdeprawować chłopaka za wszelką cenę a przy okazji samemu trochę się zabawić. Jason początkowo opiera się jak może, jednak dziadek wie, że są takie pokusy którym nie oprze się nawet święty.

Kolejną premierą tego tygodnia jest adaptacja powieści Davida Ebershoffa „ Dziewczyna z portretu”. Jest to niezwykła opowieść o parze duńskich artystów – Gerdzie i Einarze Wegenerach. Gerda była utalentowaną rysowniczką i malarką, największą popularność przyniosły jej prace o charakterze erotycznym. Pewnego dnia prosi swojego męża aby zapozował do jej obrazu w kobiecym przebraniu. Ten moment stał się początkiem wielkiej rewolucji w ich życiu- początkiem transformacji mężczyzny, który odkrył w sobie kobietę. Einar Wegener jest pierwszym znanym przypadkiem chirurgicznej zmiany płci (1930 r.). Po transformacji stał się Lili Elbe a w każdym, nawet najtrudniejszym jej etapie wiernie towarzyszyła mu Gerda.

Na koniec kolejna premiera, oczekiwany przez wielu kinomanów nowy film Patryka Vegi „Pitbull.Nowe porządki.” Reżyser w bezkompromisowy sposób ukazuje życie policjantów, a także odsłania przed nami świat gangsterów. Główny bohater policyjny, który pracował pod przykryciem w gangu handlarzy narkotyków ma irokeza i jest cały wytatuowany. Taki wizerunek policjanta kilka lat temu nie istniał. Na potrzeby filmu udało się także wniknąć w świat gangsterów i udokumentować to. W filmie praktycznie nie ma wymyślonych dialogów- wszystkie sceny są przeniesione z życia jeden do jednego. Liczne sceny zostały zrealizowane przy użyciu ukrytej kamery. W filmie zobaczymy Bogusława Lindę, Andrzeja Grabowskiego, Pawła Królikowskiego, Maję Ostaszewską, Agnieszkę Dygant i wiele innych gwiazd polskiego kina.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb