Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co jest grane 15.01.16

2016-01-15


„Nienawistna ósemka”

To już ósmy film Quentina Tarantino. Tym razem reżyser przenosi nas do mroźnego Wyoming, kilka lat po wojnie secesyjnej. Głównym wątkiem akcji jest wyprawa Johna Ruth’a (Kurt Russell), zwanego Szubienicą, do Red Rock, gdzie ma dostarczyć Daisy Domergue (Jennifer Jason Leigh). Po drodze zatrzymują się w zajeździe Minnie. Okazuje się, że nie wszyscy goście są tymi, za których się podają… Oczywiście nie zabraknie krwawych scen i mocnych dialogów! Jennifer Jason Leigh otrzymała za ten film nominację do Oscara w kategorii najlepszej drugoplanowej aktorki.

”Moja miłość”

To film, który opowiada o namiętności i uzależnieniu od drugiej osoby. W roli głównej Vincent Cassel, jako Georgio i Emmanuelle Bercot jako Tony. Jest to historia kobiety, która poznaję mężczyznę z marzeń. Związek tych dwojga stanie się emocjonalnym narkotykiem.

„Makbet”

Na dużym ekranie możemy również zobaczyć film „Makbet” w reżyserii Justina Kurzel’a. Jest to dramat producentów filmu „Jak zostać królem”. Historia znana właściwie wszystkim… Film ukazuje krwawą grę o tron w średniowiecznej Szkocji. Przepowiednia wiedźmy podsyca żądzę władzy lorda Makbeta i wprowadza go w stan choroby psychicznej. W roli głównej nominowany do Oscara Michael Fassbender i jego zdobywczyni, za film „Niczego nie żałuję – Edith Piaf”, Marion Cotillard.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb