Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co jest grane- 9.01.2016

2016-01-09


Zima zawitała do nas w całej swej okazałości, sesja zbliża się wielkimi krokami. Tym którzy chcą odpocząć przedstawiamy propozycje kinowe na nadchodzące dni.

„Moje córki krowy” to nagrodzony na Festiwalu filmowym w Gdyni film z Agatą Kuleszą, Gabrielą Muskałą i Marcinem Dorocińskim w rolach głównych. Marta, gwiazda popularnych seriali, jest silna i dominująca lecz pomimo sukcesów zawodowych, nie może ułożyć sobie życia. Kasia-niestabilna emocjonalnie, wychowująca nastoletniego syna i tkwiąca w niezbyt udanym małżeństwie. Dwie siostry, zupełnie od siebie różna- nie do końca za sobą przepadają i kompletnie się nie rozumieją. Jednak choroba jednego z rodziców zmusza kobiety do wspólnego działania, siostry zbliżają się do siebie co prowadzi do wielu tragikomicznych sytuacji.

„Joy” to najnowszy film twórcy „ Poradnika pozytywnego myślenia” i „American Hustle”. W roli głównej występuje Jennifer Lawrence. Wciela się w rolę zmagającej się z życiem kobiety, która nieoczekiwanie dokonuje wynalazku okazującego się światowym fenomenem. Wkrótca staje się milionerką stającą na czele finansowego imperium. Musi również stawić czoła zdradom, intrygom i oszustwom.

„The Big Short” to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które doprowadziły do ogólnoświatowego kryzysu finansowego. Czterech outsiderów zauważa coś, czego nie widzi nikt – ani wielkie banki, ani media, ani rząd – groźbę postępującego z niezwykłą prędkością upadku światowej ekonomii. w 2008 roku rynek ostatecznie pogrąży się w chaosie, zarobią miliony dolarów, ale to doświadczenie zmieni ich na zawsze. O ile bowiem wielkie instytucje finansowe, których beztroska doprowadziła do ogólnoświatowego kryzysu, poradziły sobie lepiej lub gorzej, miliony Amerykanów straciły domy, majątki, pracę, oszczędności i do dziś odczuwają konsekwencje finansowej katastrofy. W rolach głównych Brad Pitt, Ryan Gosling, Christian Bale


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb