Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co jest grane 18.12.

2015-12-18


Nasi kinomaniacy już zacierają ręce! Nic dziwnego, bo już od dzisiaj możemy obejrzeć najnowszą wersję z serii „Gwiezdnych wojen” w reżyserii J.J. Abrams’a. „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat. To już siódma część z tej serii. Na ekranie zobaczymy m.in.: Harrison’a Ford’a, Carrie Fisher, Mark’a Hamill’a i Peter’a Mayhew’sa. Akcja filmu rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z „Powrotu Jedi”. Możemy spodziewać się dobrych efektów specjalnych, widocznych szczególnie dobrze w wersjach 3D. Grudzień to z pewnością miesiąc „Gwiezdnych wojen”!

„Victoria”

Victoria, to młoda kobieta z Madrytu, która spotyka czterech chłopaków. To oni obiecują jej, że odkryją przed nią alternatywny świat stolicy Niemiec, inny niż ten znany z miejskich przewodników. Dziewczyna zakochuje się w jednym z nich i bez namysłu zgadza się na wszystko co proponuje. Początkowo wszystko idzie zgodnie z planem. Szybko jednak kończy się owa sielanka, gdyż pewien gangster domaga się zwrotu pieniędzy. Główna bohaterka będzie musiała wykazać się odwagą i zmierzyć z niebezpieczeństwami grożącymi w berlińskim „życiu ulicznym”.

”Krampus. Duch świąt”

Wśród świątecznych radosnych filmów znalazł się również świąteczny horror. Twórca „Upiornej nocy Halloween”, Michael Dougherty, postarał się, by tegoroczne święto Bożego Narodzenia w domu dwunastoletniego Maxa nie było tak urocze jak w naszych domach… Główny bohater niestety traci wiarę w święta jednocześnie wzbudzając zło, które zamienia każdy świąteczny symbol w straszne upiory. Po obejrzeniu tego filmu prawdopodobnie, już nigdy więcej nie spojrzysz na świąteczne aniołki i misie w ten sam sposób!


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb