Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

"Co jest grane", czyli przegląd nowości kinowych 04.12.15

2015-12-04


Przedstawiamy Wam filmowe propozycje na najbliższe dni

Święta już za niecały miesiąc, a wraz z nimi kolejny ciepły i pełen bożonarodzeniowego uroku film. „ Kochajmy się od święta” to komedia o najpiękniejszym dniu w roku, którego nie jest w stanie zepsuć nawet rodzinna katastrofa. Bucky poważnie rozważa spędzenie świąt w towarzystwie młodziutkiej kelnerki z okolicznej knajpy. Jego córka wraz z mężem wciąż udają perfekcyjne małżeństwo, mimo iż coraz częściej mają ochotę okładać się choinką. Ich syn nie może zapanować nad uroczą acz niesforną czteroletnią córeczką, która klnie jak szewc. Jego siostra, piękna i samotna, by uniknąć rodzinnych komentarzy, zaprasza na kolację przypadkowo poznanego żołnierza, którego przedstawia jako narzeczonego.

Kolejna pozycja w kinowym repertuarze to „Ma ma”. Dramat hiszpańskiego reżysera Julio Medema z dawno nie widzianą na ekranach Penelope Cruz. Magda, nauczycielka i matka 10-letniego chłopca słyszy dramatyczną diagnozę-rak piersi. Jednak nie poddaje się i znajduje w sobie pokłady nowej energii i odwagi, które wpływają na życie jej samej i najbliższych.

Polecanym przez nas filmem jest również „Makbet”. Ponadczasowa opowieść o żądzy władzy, zdradzie, pasji i szaleństwie przedstawiona przez producentów oskarowego hitu „Jak zostać królem”. Poza intrygującą fabułą do obejrzenia filmu zachęca obsada: Michael Fassbender i Marion Cotillard. Wiedźmy przepowiadają wracającemu z wojennej wyprawy lordowi Makbetowi świetlaną przyszłość. Budzące się w nim ambicje i żądzę władzy podsyca Lady Makbet.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb