Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

"Co jest grane" 20.11.15

2015-11-20


„By the sea”

Nowy film w reżyserii Angeliny Jolie Pitt. Po ciepłym przyjęciu wojennego dramatu „Niezłomny”, Jolie przedstawia kolejny film, który nie tylko wyreżyserowała, ale także napisała do niego scenariusz, wyprodukowała oraz zagrała główną rolę. Całość dzieje się w malowniczej Francji lat siedemdziesiątych, gdzie rozwija się historia kryzysu w związku amerykańskiego pisarza Rolanda (Brad Pitt) i jego żony Vanessy (Angelina Jolie). To opowieść o trwałości wbrew okolicznościom i drodze do wybaczenia i akceptacji.

„Slow West"

W reżyserii Johna Maclean’a to połączenie westernu z opowieścią o młodzieńczej miłości. Producenci oscarowego "Jak zostać królem" stworzyli film o szkockim paniczu (Kodi Smit-McPhee), który przemierza rozległe prerie Dzikiego Zachodu w poszukiwaniu zaginionej miłości swojego życia – pięknej i odważnej Rose (Caren Pistorius). Okazuje się, że dziewczynę chce odnaleźć także grupa bezwzględnych łowców nagród. Młodemu chłopakowi, któremu od początku po piętach depczą bandyci, niespodziewanie z pomocą przychodzi wyjęty spod prawa tajemniczy wędrowiec (Michael Fassbender).

„Imigranci”

Emigracja to najnowszy film francuskiego reżysera Jacquesa Audiard’a. To opowieść o byłym żołnierzu, który walczył do niedawna jako bojownik organizacji Liberation Tigers of Tamil Eelam. Z obcą kobietą i jej dzieckiem udają rodzinę i uciekają z pogrążonej w wojnie domowej Sri Lanki do będącej szansą na lepszą przyszłość Europy. Docierają na przedmieścia Paryża i zatrzymują się w jednym z mieszkań socjalnych. Scenariusz do filmu oparty został częściowo na przeżyciach grającego główną rolę pisarza Antonythasana Jesythasana.

„Kosogłos cz.2”

W końcu doczekaliśmy się finału „Igrzysk śmierci”, największej filmowej serii ostatnich lat! Kolejny raz Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13 rozpoczynają wielką ofensywą przeciwko Kapitolowi. Walka toczy się o przyszłość całego narodu. Katniss wspierana przez Gale’a (Liam Hemsworth), Finnicka (Sam Claflin) oraz Peetę (Josh Hutcherson) planuje zamach na Prezydenta Snowa (Donald Sutherland) i zmierzy się z wyzwaniem większym niż cokolwiek, co wcześniej przeżyła na arenach Głodowych Igrzysk.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb