Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

Co jest grane 13.11

2015-11-13


Jak co tydzień przedstawiamy Wam przegląd propozycji kinowych na weekend.

Cztery lata temu pierwsza część tej polskiej komedii przyciągnęła do kin mnóstwo widzów. W „ Listach do M. 2” bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Zobaczymy dobrze znane nam postaci- Mikołaj (Maciej Stuhr) znalazł szczęście u boku Doris(Roma Gąsiorowska), ale wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, na co zamierza zareagować Jego syn Kostek.Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) tworzą szczęśliwą rodzinę wraz z Tosią(Julia Wróblewska) jednak przyjdzie im się zmierzyć z dodatkowymi problemami. Ścieżki Kariny(Agnieszka Dygant) i Szczepana (Piotr Adamczyk) pomimo rozwodu wciąż się przecinają. Pojawią się również nowi bohaterowie- Magda (w tej roli Magdalena Lamparska) - nowa pracownica Agencji Mikołajów mocno namiesza w związku popularnego muzyka (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). W filmie pojawią się także Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Bujakiewicz, Paweł Małaszyński i mnóstwo innych polskich gwiazd. Jeśli ktoś ma ochotę na ciepłą komedię wprawiającą w dobry nastrój to na pewno powinien wybrać właśnie ten film.

Moja Matka- dramat opowiadający o uznanej reżyserce filmowej Marghericie. Praca na planie jej najnowszej produkcji nie przebiega gładko, nie ułatwia tego amerykański gwiazdor, który nie radzi sobie z włoskimi dialogami czym doprowadza ekipę filmową do wściekłości. Równocześnie reżyserka musi poradzić sobie z problemami rodzinnymi-dorastającą córką, chorobą matki i rozstaniem z wieloletnim partnerem. Jak w tym wszystkim odnaleźć sens i wewnętrzną siłę? O tym właśnie jest ten film.

Kolejną premierą tego tygodnia jest biograficzny film „ Steve Jobs” . Życie Steve’a Jobsa to doskonały materiał na scenariusz filmowy. Walka o przetrwanie, wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały rzeczywistość XX i XXI wieku.Reżyserem filmu jest Danny Boyle-laureat Oscara za film „Slumdog. Milioner z Ulicy”. Film zabierze nas w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Zobaczymy walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś korzystali z rozwiniętej technologii komputerowej. Twórcy filmu zapowiadają, że poznamy również intymny portret geniusza, ojca rewolucji technologicznej. W filmie zobaczymy Michaela Fassbendera w roli tytułowej oraz laureatkę Oscara Kate Winslet, a także Setha Rogena jako Jeffa Danielsa.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb