Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

"Co jest grane", czyli przegląd nowości kinowych (10.04.15)

2015-04-07


Szybcy i wściekli 7
To kontynuacja wydarzeń z poprzednich filmów z tej serii. Deckard Show będzie chciał się zemścić za śmierć brata Owena. Jak do tej pory możemy się spodziewać mnóstwa scen akcji i niesamowitych efektów specjalnych.

Ważna informacja dla fanów szybkich i wściekłych jest taka, iż po raz ostatni będzie można obejrzeć na ekranie jednego z głównych bohaterów serii, Briana O’Connora.

Odtwórca tej roli, Paul Walker zginął w wypadku samochodowym 30 listopada 2013 roku, a sceny z jego udziałem zostały nagrane cyfrowo. Już teraz można znaleźć zwiastuny i ścieżkę dźwiękową z filmu. Premiera płyty z soundtrackami z filmu już od 6 kwietnia…

Selma

Opowiada brutalnych czasach, gdy walka o prawa obywatelskie Afroamerykanów jest w punkcie kulminacyjnym.

Wzburzeni ludzie organizują marsze protestacyjne z miasta Selma w kierunku Montgomery, który zostaje wstrzymany przez siły porządkowe. Sprawa zostaje rozpowszechniona dzięki relacji telewizyjnej, która przyciąga do miasta masę ludzi z całego świata.

Motyl Still Alice

Alcie Howland (Julianne Moore) prowadzi spokojne życie. Jest wykładowczynią na Uniwersytecie Columbii i szczęśliwą matką trójki dzieci, w tym najmłodszej Lydii (Kristen Stewart).

Jej dotychczasowe, spokojne życie dramatycznie zmienia się, gdy dowiaduje się, że choruje na genetycznie uwarunkowaną chorobę, która zagraża również jej wnukom. To z pewnością mieszanka niesamowitych emocji i wspaniałej gry aktorskiej.

Ze wszelkich sił

Dopiero teraz wkracza do polskich kin film, który na światowym ekranie pojawił się już w 2013 roku.

Ten dramat obyczajowy to historia niepełnosprawnego nastolatka Juliena, który chce wziąć udział w triatlonie i namawia do tego swojego ojca. Wspólnie podejmują się najtrudniejszym wyzwaniom, które zbliżają ich do siebie.


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb