Kulturalnia jest autorskim projektem

Patronaty Kulturalni

"Co jest grane", czyli przegląd nowości kinowych ( 13.12.13- 09.01.14)

2014-01-06


Zastanawiacie się, w jaki sposób możecie spożytkować resztki swojego wolnego czasu przed sesją? Widzieliście już najnowszego „Hobbita” ? Nie ma się nad czym dłużej zastanawiać, film jeszcze króluje na wielkim ekranie.

Na co jeszcze możecie wybrać się do kina? „Wilk z Wall Street” bije rekordy oglądalności od momentu swojej premiery. Myślicie, że to przez urok Leonardo DiCaprio? Przekonajcie się sami:

Wdzieliście już „Porachunki”? Jest to najnowsza komedia kryminalna z Robertem De Niro i Michelle Pfeiffer w rolach głównych. Dawni gangsterzy stają się świadkami koronnymi i w ramach programu ochrony muszą przenieść się do innego kraju. Czy mimo to uda im się porzucić swoje dawne nawyki... ?

Poważnym kandydatem do Oscara wydaje się być „Kamerdyner”. Jest to historia Cecila Gainesa, który w latach 1957-1986 był kamerdynerem ośmiu kolejnych prezydentów Ameryki. Brzmi ciekawie? Dodajmy jeszcze nazwiska: Robin Williams, Jane Fonda, Oprah Winfrey, Forest Whitaker i sukces gotowy. Film już w pierwszym tygodniu wyświetlania w USA zwrócił koszty produkcji! Czy odniesie podobny sukces w Europie?

„W ukryciu” to najnowszy film Jana Kidawy-Błońskiego z Magdaleną Boczarską w roli głównej. Jest to historia uczucia rodzącego się między Polką- Janką- i skrywaną przez jej ojca Żydówką. Miłość powoli staje się obsesją, a nawet skłania do zbrodni. Dotąd niewinna i krucha Janka w obliczu wojny i dramatycznych wydarzeń przeistacza się w silną i pewną swoich uczuć kobietę.

Pamiętajcie, że Kulturalnia cały czas ma dla Was mnóstwo wejściówek i biletów, nie tylko do kina!


Subskrybuj newsletter Kulturalni:

fb